İNSTAGRAM’ A 2024’DE GELECEK 7 ÖZELLİK!

0
İNSTAGRAM' A 2024’DE GELECEK 7 ÖZELLİK!

En çok kullanılan sosyal medya mecraları arasında yer alan Instagram, 2024 yılında da popülerliğini korumak için yenilikler yapmaya hazırlanıyor. Bu yazımızda Instagram’ın yeni özelliklerinden ve 2024 yılında kullanıcılarla buluşacak yeni güncellemelerden bahsedeceğiz. İşte ..!

1- Yakınlardaki Hikayeler

TikTok’un Çin’de kullanılan versiyonu Douyin’de var olan “yakınlardaki hikayeler” özelliğinin 2024 yılı içerisinde Instagram’da kullanılır hale gelmesi bekleniyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar yakın çevrelerinde var olan diğer kullanıcıların ve işletmelerin hikayerini görüntüleyebilecek. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar yeni işletmeleri keşfedilebilecek ve sosyalleşebilecek. Aynı zamanda bu yeni güncelleme lokal işletmelerinde hedef kitlelerine hızlı ve etkili bir şekilde ulaşabilmelerini sağlayacak.

2- Gözden Geçir

Türkiye’de bir süredir kullanımda olan takipçi isteğini gözden geçirme uyarısı sistemi olası dolandırıcılıkları ve bot saldırılarını engellemeyi planlıyor. Çok fazla kişiye takip isteği ve direkt mesaj gönderen hesapların gönderdiği takip istekleri ve mesajlar potansiyel spam olarak algılanıyor. Otomatik bir filtreleme sistemi ile gelen gözden geçirme tavsiyesi kullanıcıların gelen takip e mesaj isteklerini daha dikkatli şekilde değerlendirmesini hedefliyor. Onay gelmeyen istekler 30 gün içerisinde silinecek. Bu sayede spam içeren ve toplu olarak gönderilen mesajların önüne geçilmesi planlanıyor.

3- Sakin Mod

Sakin mod özelliği sayesinde Instagram bildirimlerini kapatmak ve bildirimlerin görünürlüğünü engellemek gibi bir avantaj söz konusu olacak. Bu yenilikle birlikte kullanıcılar Instagram deneyimlerini rahatsız edilmeden sürdürebilecekler. Instagram hesabını sessiz modda kullanan kişinin durumu diğer kullanıcılar tarafından görülecek. Sakin modu ya da diğer adı ile sessiz modu kullanmak isteyen kullanıcılar Instagram hesabının ayarlar bölümüne girip bildirimler bölümünden bu ayarı düzenleyebilirler. Tamamen sessiz modda kalmak istemeyen kullanıcılar belirli bir saat aralığında sakin modda kalmak için özelliği kullanabilecekler. Özelliği kullanmak için uygulamanın ayarlar bölümünden bildirim ayarlarına giriş yapıp sakin modu seçerek deneyimleyebilirsiniz.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Verified by MonsterInsights